cerstve-prazena-kava.cz

Přihlášení
Nová registrace
Zapomenuté heslo


ETHIOPIA - Natural Yirgacheffe Gr. 1 Aricha

ETHIOPIA - Natural Yirgacheffe Gr.1 Aricha

 Traceability Project Sandalj

100% Arabica

Země původu: Ethiopia

Oblast: Idido, Yirgacheffe

Region: Aricha

Chuť kávy je velmi vyvážená, neuvěřitelně aromatická. Jedná se o vysoce kvalitní kávu se šťavnatou aciditou, ovocnou a květinovou chutí. V dochuti cítíme příjemný náznak manga, broskví a karamelu.  

Mlýn Kerbal Aricha, který tuto kávu zpracovává se nachází jen pár kilometrů od centra města Yirgacheffe a dováží se sem káva od 700 drobných pěstitelů. Většina důvodů, proč je tato šarže tak působivá, je území, na kterém je pěstována. Tyto kopce se nacházejí 1900 - 2200 m.n.m. a mají půdu, která je extrémně bohatá na železo.
Dalším faktorem, který přispívá k vyjímečnosti této kávy, je péče a manipulace po sklizni. Mlýn Aricha akceptuje pouze kávové třešně vybírané na vrcholu zralosti. Potom se rozkládají na vyvýšených lůžkách, což umožňuje proces sušení při maximální průtoku vzduchu. Přirozené takto zpracované kávy jsou sušeny s tím, že ovoce je stále neporušené. Během několika prvních dnů mlýn Aricha rozloží kávu ve velmi tenkých vrstvách a střídá ji každé dvě až tři hodiny. Jedná se o stupeň 1, což znamená, že při přípravě a sklizni byla věnována zvláštní pozornost.

Etiopská káva Yirgacheffe je jednou z nejlepších kávy na světě.