cerstve-prazena-kava.cz

Přihlášení
Nová registrace
Zapomenuté heslo


Jarní novinky káv v naší nabídce

Guatemala Honey Trace Atitlan Montecristo

Oblast: Montecristo

Region: okolí Atitlanského jezera

Nadmořská výška: 1400 – 1600 m.n.m.

Metoda zpracování:  honey

Chuťový profil: jasné a elegantní tóny pomerančového květu, následované tóny sladkého karamelu a mléčné čokolády.  
V dochuti šálku cítíme sladkost tropického ovoce.

Káva z oblasti Atitlan Montecristo je vskutku jedinečná. Santa Clara La Laguna je malá vesnička v regionu Atitlanského jezera, které je obklopeno třemi majestátními sopkami. Jezero Atitlan se nachází v podhůři stejnojmenné sopky, která zajišťuje velice úrodnou půdu sopečného původu pro pěstování kávovníků. Tato sopka se nachází v pohoří Sierra Madre de Chiapas. Atitlan je součástí Středoamerického vulkanického oblouku, který je tvořen řetězem vulkánů napříč Střední Amerikou. Sopečná půda a kvalitních technologie výroby dává této kávě nezaměnitelný charakter.

Komunitu výroby kávy Montecristo tvoří 40 malých výrobců a všichni mají zhruba 2 hektary na rodinu. Na jejich plantáže se dá dostat pěšky, což znamená, že všechny kávová zrna jsou ručně vybírány a precizně zpracované.

Káva je zpracována metodou honey. Tato metoda je podobná metodě promytého zpracování. Kávové semeno po sklizni bobule není zcela loupané, nýbrž se suší zbytky vrstvy sladkého lepku. V důsledku toho je lepek karamelizován, stává se jako med (odtud název - „med“ - anglický „med“). Chuť takové kávy je blíže zpracovaná. Avšak díky cukru, který prošel z lepku, je sladší a má větší bobulovou chuť. A na rozdíl od sušeného je méně fermentovaný a čistší.

BRAZIL Casa Loreta Mogiana

Oblast: Säo Paulo, Minas Gerais

Nadmořská výška:  800 -1400 m.n.m.

Chuťový profil: vyvážená, mírná acidita, lehce ovocná chut, v níž po chvíli rozeznáme tóny oříšků a kořeněné čokolády, která nezanechává v ústech sebemenší stopu hořkosti.

V šálku je každý doušek lemován nádherným vyváženým tělem a chutí celé kávy.

Brazílie se stala v očích veřejnosti synonymem pro „kvalitní kávu“ - brazilská káva byla pojmem na začátku dvacátého století a je jím dodnes. Brazílie je nefalšovanou královnou kávového průmyslu.  Je největším producentem kávy na světě, za rok vypěstuje, zpracuje a vyveze do zahraničí 30-35 % světové produkce kávy.

Brazilská káva patří k nejoblíbenějším a také nejvíce konzumovaným kávám na světě.