cerstve-prazena-kava.cz

Přihlášení
Nová registrace
Zapomenuté heslo


Letní novinky káv

Ethiopia Washed Sidamo Guji Sandalj Gr. 2

 100% Arabica

Oblast: Sidamo

Nadmořská výška: 1600 – 1900 m.n.m.

Vysoce kvalitní Arabica pocházející z oblasti Sidamo.

V chuti jsou cítit příjemné květinové tóny a citrusová vůně připomínající pomeranč a bergamot. Káva má vyvážené hladké měkké tělo, vynikající kyselost. V dochuti cítíme náznaky čerstvého ovoce a koření.

Zrna se zpracovávají tradiční suchou metodou, jsou sklizeny v říjnu, pergamen je vysušen na vyvýšených afrických lůžkách a pak zalitý. Je velmi dobře strukturovaný se silným tělem a příjemnou kyselostí. Tento typ se pěstuje v oblasti Sidamo jižně od hlavního města Addis Abeby. Je to nejjižnější a nejproduktivnější provincie v zemi. Oblast je dobře známá tím, že má ideální klimatické podmínky pro pěstování kávy. To vše je způsobeno vysokými nadmořskými výškami mezi 1600 - 1900 metry, rozsáhlými dešťovými srážkami, optimální teplotou a bohatou půdou.

Umyté Sidamos jsou typicky vysoce kvalitní káva s jedinečnými příchutěmi, jako je sladká citronová a květinová, a ideální rovnováha mezi kyselostí a tělem. Někdy je tento typ příznivě srovnán s kávou z oblasti Yirgacheffe.

 

INDONESIA BALI PARADISE

země původu: Bali

region: Kintamani - Ulian

zpracování: washed

nadmořská výška: 1200 m.n.m.

Chuťový profil: krémové tělo, příjemná hořkost připomínající tmavé kakao a aromatické bylinky s tóny sladkých mandlí. V dochuti cítíme mandlové mléko a karamel.

Ve výšce 1200 metrů nad mořem se na výrobě této nádherné kávy podílejí desítky rodin. Káva se sklízí od června do října, promyje se, fermentuje 32 hodin a suší se na vzduchu.

Na kopcích, ve stínu pomerančovníků, dozrávají plody se zrny sladké chuti kombinující lahodnost mandlí a kakaa se svěžestí ovoce a pikantností koření.